Egészséges Életmód Útmutató

A túlzott húsfogyasztás egészségtelen?

Az egészséges étrend egyik fontos eleme a megfelelő mennyiségű fehérje bevitel. A hús kiváló fehérjeforrás, de az egészségre gyakorolt hatásai nem feltétlenül pozitívak, ha túlzott mennyiségben fogyasztjuk. Túlzott húsfogyasztás esetén fennáll a magas zsír-, koleszterin-, és sóbevitel kockázata,…

Tovább olvasom

Gyümölcsöt és zöldséget milyen mértékben érdemes fogyasztani?

Az egészséges étrend fontos része a gyümölcsök és zöldségek fogyasztása. Az ajánlott napi mennyiség azonban függ az egyén korától, nemétől, életmódjától és egészségi állapotától. Általánosságban azonban a következők javasoltak: Legalább 5 adag zöldség és gyümölcs naponta: Egy adag lehet például…

Tovább olvasom

Hetente legfeljebb kétszer fogyasszunk desszertet, édességet!

Az édességek és desszertek általában magas cukor-, zsír-, és kalóriatartalmú ételek, amelyek túlzott fogyasztása hozzájárulhat az elhízáshoz és a cukorbetegséghez. Az ajánlás azt javasolja, hogy az emberek hetente legfeljebb kétszer fogyasszanak édességet vagy desszertet, hogy csökkentsék a…

Tovább olvasom

Minden nap szerepeljen az étrendünkben tej vagy tejtermék!

A tej és a tejtermékek fontos tápanyagforrások, amelyek fontos szerepet játszanak az egészséges étrendben. Az ilyen élelmiszerek kalciumot, fehérjét, D-vitamint és más fontos tápanyagokat tartalmaznak, amelyek fontosak az egészséges csontok és fogak, valamint az általános egészség…

Tovább olvasom

Az egészséges táplálkozás nem a lemondásról szól, kulcsa a változatosság, melyben minden élelmiszer helyet kaphat ésszerű adagokban.

Az egészséges étrend nem a lemondásról szól. Sokan úgy gondolják, hogy az egészséges étkezés azt jelenti, hogy minden finom ételekről le kell mondani, és csak zöldségeket és salátákat kell enni, de ez nem igaz. Az egészséges táplálkozás alapja a változatosság, és minden élelmiszer helyet kaphat az…

Tovább olvasom

A FODMAP diéta.

A FODMAP diéta egy olyan étrend, amely segíthet csökkenteni a szervezetben található fermentálható szénhidrátok mennyiségét. A FODMAP rövidítés a fermentálható oligo-, di-, monoszacharidok és poliolokra utal, amelyek olyan élelmiszerekben találhatók, mint a búza, az árpa, a hüvelyesek, a…

Tovább olvasom

A gluténmentes diéta étrendje.

A gluténmentes diéta egy olyan étrend, amely kizárja az összes glutént tartalmazó élelmiszereket. A glutén egy olyan fehérje, amely megtalálható a gabonafélékben, például a búzában, rozsban és árpában. Ez azt jelenti, hogy a gluténmentes étrend kizárja ezeket az élelmiszereket, és helyettük más…

Tovább olvasom

A genetikai alapú táplálkozás.

A genetikai alapú táplálkozás (angolul: genetic-based nutrition) egy olyan táplálkozási megközelítés, amely a genetikai adottságokat veszi alapul az egyéni táplálkozási szükségletek és preferenciák meghatározásában. Az egyén genetikai összetétele ugyanis hatással van a testének azon képességére,…

Tovább olvasom

MIÉRT HASZNOSAK EGÉSZSÉGÜGYILEG A FERMENTÁLT ÉTELEK?

A fermentált ételek rendkívül hasznosak lehetnek az egészség szempontjából. Az ételek fermentációja során olyan mikroorganizmusokat használnak, mint a baktériumok vagy az élesztőgombák, amelyek segítenek a tápanyagok lebontásában és az ételek tartósításában. A fermentáció során létrejövő…

Tovább olvasom

A sport ellenállóbbá teszi a szervezetünket a megbetegedésekkel szemben.

A sport valóban hozzájárulhat az egészségünk megőrzéséhez és az immunrendszerünk megerősítéséhez. Az edzés során a szervezetünkben történő változások javíthatják a keringést, az anyagcserét és az általános egészségi állapotot. Az intenzív testmozgás aktiválja az immunrendszer sejtjeit és…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása