A genetikai alapú táplálkozás (angolul: genetic-based nutrition) egy olyan táplálkozási megközelítés, amely a genetikai adottságokat veszi alapul az egyéni táplálkozási szükségletek és preferenciák meghatározásában.
Az egyén genetikai összetétele ugyanis hatással van a testének azon képességére, hogy bizonyos tápanyagokat hasznosítani tudjon, vagy éppen nehezen emészthetőek számára.
A genetikai alapú táplálkozás megközelítése tehát arra épül, hogy a genetikai adottságokat figyelembe véve személyre szabottan állítsuk össze az egyén táplálkozási tervét.
Ennek az előnye, hogy az egyénnek pontosan azokat a tápanyagokat és élelmiszereket ajánlja, amelyek az ő testének a legjobban felelnek meg, így könnyebben tartható az optimális testsúly, és csökkenthetők az egészségügyi kockázatok.
Azonban fontos megjegyezni, hogy a genetikai alapú táplálkozás még viszonylag új terület a táplálkozástudományban, és a tudományos kutatások jelenlegi állása alapján még nem áll rendelkezésre elegendő adat ahhoz, hogy a genetikai tesztek eredményei alapján pontosan meghatározzuk az egyénnek ajánlott táplálkozási tervet.
Ezért érdemes óvatosan közelíteni a témához, és szakember segítségét kérni a táplálkozási szükségletek pontosabb meghatározása érdekében.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.