Hogyan építsünk be több zöldséget az étrendünkbe?

_33ee5546-b800-4f16-aae2-21a8aedf3e34.jpg

A zöldségek rendkívül fontos szerepet játszanak egészségünk megőrzésében, mivel tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, rostokkal és antioxidánsokkal. Sokan mégis nehezen tudják beilleszteni a napi étrendjükbe őket.

Ha Te is szeretnéd növelni a zöldségfogyasztásod, az alábbi tippek segítenek ebben!

1. Kezdd a napot zöldségekkel A reggeli nem csupán a gabonafélék vagy péksütemények terepe lehet. Készíthetsz tojásrántottát vagy omlettet sok zöldséggel, például spenóttal, paprikával, paradicsommal vagy gombával. Ha szereted a smoothie-kat, egy marék bébispenótot vagy uborkát könnyedén elrejthetsz benne.

2. Fokozatosan növeld a mennyiséget Nem kell azonnal drasztikusan átalakítanod az étrendedet. Kezdd azzal, hogy egy-egy étkezéshez plusz egy adag zöldséget adsz. Például egy szelet teljes kiőrlésű kenyér mellé fogyassz friss paradicsomot vagy paprikát.

3. Zöldségek levesekben és főételekben A levesek tökéletes alapot nyújtanak a zöldségek beépítésére. Készíts gazdag zöldségleveseket, vagy adj plusz zöldségeket a húsleveshez és pürélevesekhez. A főételekben is elrejtheted őket, például a tésztaszószba reszelt cukkinit, répát vagy padlizsánt keverhetsz.

4. Készíts zöldséges köreteket A rizs és burgonya mellett próbálj ki más köreteket is, például párolt brokkolit, sült édesburgonyát vagy grillezett zöldségeket. A párolt vagy sült karfiol remek alternatívája lehet a hagyományos köreteknek.

5. Használj zöldséget tészták és pékáruk helyett Cukkinitésztát, karfiolrizst vagy édesburgonya-szeleteket is használhatsz a hagyományos szénhidrátok helyett. Ezek nemcsak egészségesebbek, de könnyebben emészthetőek is.

6. Tarts mindig kéznél zöldséget Ha a hűtőd tele van előre felvágott zöldségekkel, nagyobb eséllyel fogsz belőlük nassolni. Készíts elő sárgarépát, uborkát, zellerszárat vagy kaliforniai paprikát, és mártogasd hummuszba vagy joghurtos szószba.

7. Próbálj ki új recepteket A változatosság segít abban, hogy ne unj rá a zöldségekre. Kísérletezz új receptekkel, például sült zöldséges rakott ételekkel, currykkel vagy zöldséges fasírtokkal.

8. Használj fűszereket és önteteket A megfelelő fűszerezéssel és finom öntetekkel még a kevésbé kedvelt zöldségek is ínycsiklandóvá válhatnak. Egy kis fokhagyma, citromlé, olívaolaj vagy friss zöldfűszerek csodákra képesek.

9. Pótold a hús egy részét zöldséggel Ha szereted a húsos ételeket, próbáld meg részben kiváltani őket zöldségekkel. Például a darált húsos ételekbe, mint a bolognai szósz vagy a fasírt, keverj reszelt cukkinit, répát vagy gombát.

10. Válassz szezonális és helyi zöldségeket A szezonális zöldségek frissebbek, ízletesebbek és általában olcsóbbak is. Emellett változatosságot hoznak az étrendedbe, hiszen az évszaknak megfelelően más-más zöldségeket fogyaszthatsz.

Összegzés A több zöldség beépítése az étrendbe nem kell, hogy bonyolult legyen. Kis lépésekkel, fokozatosan növelve a zöldségfogyasztásodat könnyen elérheted, hogy étrended kiegyensúlyozottabb és egészségesebb legyen. Próbáld ki a fenti tippeket, és fedezd fel, milyen ízletes és változatos lehet a zöldségekben gazdag táplálkozás!

A bejegyzés trackback címe:

https://egeszsegeseletmodutmutato.blog.hu/api/trackback/id/tr3818831256

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

 

Kövess Facebookon

Horgász Horizont

Címkék

ajándék (17) egészség (20) egészséges életmód (4) egészséges táplálkozás (22) falióra (3) gyógynővények (13) kertészet (3) kertészkedés (117) lakberendezés (30) macska (4) macska egészség (3) mappa (3) napló (3) névreszóló (11) óra (3) receptkönyv (3) természetesgyógymód (15) tudástár (3) tudatos táplálkozás (3) tudomány (13) vadásznapló (6) virágok (104) alvás (5) antioxidánsok (6) ásványi anyagok (6) beltéri növények (6) cukor (4) cukorbetegség (7) depresszió (3) diófélék (3) édességek (4) egészség (28) egészséges életmód (31) egészséges ételek (3) egészséges étkezési szokások (3) egészséges étrend (23) egészséges táplálkozás (21) egészséges zsírok (3) egészségügyi problémák (14) életminőség (3) életmód (14) emésztés (6) ételkészítés (9) étrend (11) fehérje (3) feldolgozott élelmiszerek (3) fizikai állapot (3) gabonafélék (3) gyümölcs (4) gyümölcsök (3) hal (4) hidratáltság (5) hús (3) immunrendszer (3) jóga (3) krónikus betegségek (3) lakásdekoráció (4) magas vérnyomás (4) meditáció (3) megelőzés (3) mentális állapot (4) mentális egészség (8) olívaolaj (3) orvos (4) rák (3) rostok (3) (3) stressz (3) stresszkezelés (8) szakember (3) szív- és érrendszeri betegségek (6) szív- és érrendszeri egészség (3) szívbetegségek (3) szobanövény gondozás (4) szorongás (4) tápanyagok (10) teljesítmény (3) természetes anyagok (4) test (3) testmozgás (11) vérnyomás (3) vitaminok (10) vízfogyasztás (3) zöldség (3) zöldségek (3) zsír (3) Címkefelhő
süti beállítások módosítása