Növessz Koriandert Otthon a Vízben!

1_160.jpg

A koriander, más néven cilantro, az egyik legkedveltebb fűszernövény, amelyet nemcsak a konyhában, hanem az otthoni kertészkedésben is érdemes beilleszteni a mindennapjainkba. Ha mindig friss zöldfűszert szeretnél kéznél tartani, ráadásul minimális helyigénnyel, a koriander vízben való nevelése tökéletes megoldás. Nem kell hozzá más, csak néhány egyszerű eszköz és egy kis türelem!

Ebben a blogban részletesen bemutatjuk, hogyan lehet sikeresen növeszteni koriandert otthon vízben.

Miért érdemes vízben nevelni a koriandert?

Egyszerű és helytakarékos: Nem kell földdel bajlódnod, és kis helyen is megvalósítható, például egy konyhai ablakpárkányon.

Gyors növekedés: A koriander gyorsan fejlődik, így rövid időn belül friss leveleket használhatsz főzéshez.

Dekoratív megjelenés: Egy szép üvegbe helyezett koriander dísze lehet az otthonodnak.

Mire lesz szükséged?

Egy csokor friss koriander (legyen rajta legalább 5-7 cm hosszú szár). Egy átlátszó üveg vagy befőttesüveg. Friss víz. Napfényes hely.

Lépésről lépésre: Koriander nevelése vízben

Kiválasztás és előkészítés: Válassz egészséges, zöld színű korianderszárakat. Vágd le a végeiket éles késsel, hogy megújítsd a szöveteket, ezzel elősegítve a gyökérképződést.

Ültetés vízbe: Töltsd meg az üvegedet friss vízzel, és helyezd bele a szárakat úgy, hogy azoknak csak az alsó része érintkezzen a vízzel. Ügyelj arra, hogy a levelek ne érjenek a vízbe, mert az rothadást okozhat.

Fény és hőmérséklet: Az üveget tedd egy napfényes ablakpárkányra, ahol a növény napi 4-6 óra fényt kap. Az ideális hőmérséklet 20-25 °C között van.

Vízcsere: Két-három naponta cseréld ki a vizet, hogy megelőzd az algásodást és a baktériumok elszaporodását.

Gyökérképződés és növekedés: Körülbelül egy hét alatt megjelennek az első gyökerek. Ahogy a gyökerek megerősödnek, a koriander szára elkezd növekedni.

Tippek a sikeres koriandertermesztéshez

Ne zsúfolj túl sok szárat egy üvegbe: Hagyj helyet, hogy a gyökerek megfelelően növekedhessenek.

Víz minősége: Ha lehetséges, használj szűrt vagy felforralt, majd lehűtött vizet a klór elkerülése érdekében.

Levelek szüretelése: Csak a legnagyobb leveleket szedd le, hogy a növény tovább tudjon fejlődni.

Hogyan használhatod a friss koriandert?

A koriander friss, citrusos íze tökéletesen illik különféle fogásokhoz, például: Salátákhoz. Ázsiai vagy mexikói ételekhez. Smoothie-kba vagy szószokba.

Dekorációként levesekhez és tálakhoz.

A bejegyzés trackback címe:

https://egeszsegeseletmodutmutato.blog.hu/api/trackback/id/tr1618746960

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

 

Kövess Facebookon

Laser Art

Címkék

ajándék (19) egészség (45) egészséges életmód (4) egészséges táplálkozás (34) falióra (3) gyógynővények (17) gyümölcs (3) kertészet (3) kertészkedés (143) lakberendezés (37) macska (4) macska egészség (3) mappa (3) napló (3) névreszóló (13) óra (3) receptkönyv (3) természetesgyógymód (26) tudástár (3) tudatos táplálkozás (3) tudomány (15) vadásznapló (6) virágok (121) alvás (5) antioxidánsok (6) ásványi anyagok (6) beltéri növények (6) cukor (4) cukorbetegség (7) depresszió (3) diófélék (3) édességek (4) egészség (29) egészséges életmód (37) egészséges ételek (3) egészséges étkezési szokások (3) egészséges étrend (32) egészséges táplálkozás (27) egészséges zsírok (3) egészségügyi problémák (14) életminőség (3) életmód (15) emésztés (6) ételkészítés (12) étrend (14) fehérje (3) feldolgozott élelmiszerek (3) fizikai állapot (3) gabonafélék (3) gyümölcs (4) gyümölcsök (3) hal (4) hidratáltság (5) hús (3) immunrendszer (3) jóga (3) krónikus betegségek (3) lakásdekoráció (4) magas vérnyomás (4) meditáció (3) megelőzés (3) mentális állapot (4) mentális egészség (8) olívaolaj (3) orvos (4) rák (3) rostok (3) (3) stressz (3) stresszkezelés (8) szakember (3) szív- és érrendszeri betegségek (6) szív- és érrendszeri egészség (3) szívbetegségek (3) szobanövény gondozás (4) szorongás (4) tápanyagok (12) teljesítmény (3) természetes anyagok (4) test (3) testmozgás (11) vérnyomás (3) vitaminok (13) vízfogyasztás (3) zöldség (3) zöldségek (3) zsír (3) Címkefelhő
süti beállítások módosítása